To was zaciekawi też.

Dane:

O 11.6.2012: WAGONY POCZTOWE W POLSCE I FRANCJI.. Czas trwania pokazu w sekundach/minutach: 30m 1s. Liczba odsłon zanotowanych 2678 na dziś.. Pomóż nam rozwijać naszserwis, choroby psow zobacz jeśli masz wolny czas, oraz komentarze niżej czytaj. Jak oceniacie - zerknijcie też - bo otrzymał 22 w skali 1-5.

Komentarze:


11.6.2012: WAGONY POCZTOWE W POLSCE I FRANCJI. - W połowie lat 80 zaczęto budować wagony typu 304C, które wyróżniają się oknami z gumowymi uszczelkami i ryflowanym dachem. Od fabryki miały oznaczenie literowe 'Pdn'.
- Dziękuję za ruszenie tematu. Czy my zawsze i ze wszystkim musimy być na końcu?
- Spora dawka informacji o wagonach pocztowych;)
- Tak, nie dziękuj za wyjaśnienie, bo nie rozumiesz.
- Swoją drogą szkoda,że nie jeździ już pociąg Towos.Zestawiony z 5 do 10 wagonów pocztowych i bagażowych mógłby rozwijać nawet 160 km/h A na trasach Kraków/Katowice-Warszawa-Gdynia i Warszawa-Poznań-Szczecin/Wrocław na pewno byłoby co wozić .
- W filmie niewątpliwie ,grał' wagon typu 1G (oznaczenie fabryczne); Pm (literowe kolejowe oznaczenie serii).Według książki Normalnotorowe wagony PKP wyprodukowano ich 43 szt.Co do typu 101C;Pmx prawdopodobnie wyprodukowano co najmniej 86 szt.Numer pokazany w 15 min filmu wskazuje,że to pierwszy wagon w tej serii (grupa trzech przedostatnich cyfr) jednak nie ma on oznaczenia Pmx ale Post p przypuszczam że wynika to z jego modernizacji albo wprowadzeni własnego oznaczenia przez Poczte .
- Dziękujemy za wyjaśnienie! Czyli film kryminalny pokazał wagon typu 101C?
- Od 1949 Poczta Polska eksploatowała wagony pocztowe typu 1G na wózkach Goerlitz, a od 1963 typu 101C na wózkach 7AN, budowane we wrocławskim Pafawagu. Co do francuskich TGV PSE La Poste eksploatowanych jest 7 składów połówkowych (lokomotywa+4wagony). Przewożą pocztę z prędkością 270km/h. W razie potrzeby są łączone na wzór zwykłego TGV.
- Zadziwiający są Ci Francuzi, podczas gdy u nas ledwo wiąże się koniec z końcem. Ten czynny wagon jest oczywiście na Kolejce Rogowskiej.
- To cudne, prawda, co Francuzi robią... W Chabówce jeszcze stoi stary wagon pocztowy, ale tak samo jak ten z Wenecji na 600 mm bez inwentarza wnętra. Polska Poczta powiedziała mi, że chcą jeden wagon odstawić na własnym terenie, inny ma być odstawiony pod opieką regionalnych władz we Wrocławiu. Ale co z wnętrzem? Tak jak to w tych francuskich wagonach, należy szybko wyciągnąć od polskich pocztowców dalsze dokumenty, żeby stworzyć prawdziwe świadectwo historii.
- Towarzystwo renowacji wagonów pocztowych? Wyobrażmy sobie w Polsce takie skonkretyzowane towarzystwa! O ile wiem, to mamy jeden odrestaurowany wagon tego typu i jest to wagon wąskotorowy pocztowo-towarowy. Natomiast z "pierwszym złodziejem" to racja! Do dziś, w naszej okolicy krążą legendy o kradzieży ze sklepów GS. Najmniej kradł pierwszy złodziej, potem kierowniczka sklepu ujawniała włamanie do sklepu, na końcu miejscowa jednostka MO pieczołowicie zabezpieczała mienie :)
- ciekawy odcinek ;)