Dane:

O Free energy - czyli jak zmusić magnes do pracy.. Czas trwania pokazu w sekundach/minutach: m s. Liczba odsłon zanotowanych 54156 na dziś.. Pomóż nam rozwijać naszserwis, może to was zaciekawi zobaczcie zobacz jeśli masz wolny czas, oraz komentarze niżej czytaj. Jak oceniacie - zerknijcie też - bo otrzymał 24 w skali 1-5.

Komentarze:


Free energy - czyli jak zmusić magnes do pracy. - fajne
- a z drugiej strony, jeśli ktoś upiera się przy perpetum mobile to sorry ale niech sam tyle żyje ile wymaga od maszyny. Do tego jeszcze pyskuje fizyką, o której ma tyle pojęcia ile i jak musiał umieć. Przez takich niestety postęp jest w cudzych łapach. A ten animowany film niczego nie wnosi niestety oprócz zachęty i sporów. A robić, nie ma komu. 
- Faktycznie bujda na resorach, jest wiele tego typu fałszywych filmików, ale niektóre zostały zdemaskowane zobaczcie jak.  
"Przekręty" Free Energy
- użytkowniku Krzysztof Pawłowski jesteś  poprawnie politycznym (fizycznym) picusiem. A sprawdzałeś chociaż ten schemat albo inne propozycje o free energy czy tylko powtarzasz bezmyślnie to co nauczyli cię w szkole na lekcjach fizyki? Gdyby Einstein trzymał się ściśle tego co nauczyli go o fizyce to nie podważyłby takich rzeczy jak niezmienność czasu i przestrzeni .To on odkrył że przestrzeń może być zakrzywiona albo że czas może płynąć szybciej lub wolniej co wcześniej wydawało się niemożliwe. Musisz nauczyć się takiego pojęcia jak FIZYKA RELATYWISTYCZNA   
- idea dobra :) W zasadzie. Flynn i magnetyczne ścieżki równoległe polecam tym , którzy chcą eksperymentować :)
- Mozna sa znane wzmacniacze pola elektromagnetycznego oraz elementy typy `` tranzystora magnetycznego`` zwane owonikami wynalezione w 1964 roku.
- No to juz zakrawa na Perpetum Mobile plus zys energetyczny. Trzeba lyknac pare browarow nastawic muzyke techno i .... Wszystko sie zgadza ! Energie kosmiczne sa ujazmione za sprawa Boza i kosmitow ! Dodam w nawiasie ze ; ( Bog- Bogowie to stara tradycja ludow, natomiast kosmici i marsjanie to dla tych nowoczesnych ludzi, co w starych Bogow nie wierza,. Wierza tylko, w a w nauke i pseudo nauke glownie z TV seriali tzw. swiata rownoleglego.i innych tam pokazywnych zombi.
- No to juz zakrawa na Perpetum Mobile plus zys energetyczny. Trzeba lyknac pare browarow nastawic muzyke techno i .... Wszystko sie zgadza ! Energie kosmiczne sa ujazmione za sprawa Boza i kosmitow ! Dodam w nawiasie ze ; ( Bog- Bogowie to stara tradycja ludow, natomiast kosmici i marsjanie to dla tych nowoczesnych ludzi, co w starych Bogow nie wierza,. Wierza tylko, w a w nauke i pseudo nauke glownie z TV seriali tzw. swiata rownoleglego.i innych tam pokazywnych zombi.
- Nie mam pretensji, przecież to było dla Ciebie i Twój pomysł ;-) Magnesy czekają, jak się podniosę z ziemi to zrobię coś i opublikuję. Magnesy czekają...
- Mam nadzieję,że nie masz pretensji :-)
- Pamiętam to ;-)
- "zasilać prądem zmiennym" dobrze powiedziane. Zasilić...
- Być może, chociaż brzmi to trochę jak jakieś zjawisko metafizyczne. Zamiast przełącznika można ten układ zasilać prądem zmiennym i dodać szeregowo po diodzie do uzwojeń I i II
- a czym zasilany jest przełącznik? może warto pomyśleć nad dodaniem jeszcze jednej pary magnesów i cewek, tak aby magnesy lub cewki można było wprowadzić w ruch obrotowy, wyeliminowało by to po inicjacji przełącznik, w wyniku ruchu obrotowego powstałby wir strumienia indukcja elektromagnetycznej (wirujące pole magnetyczne) generując w centrum urządzenia energię punktu zero (rozchodzącą się w wirze w kształcie stożka pionowo), być może stworzyłbyś GES-a (Generator Efektu Searla)
- Dzień dobry. Poczytaj sobie o maszynach homopolarnych. Może na coś wpadniesz :)
- c.d A gdyby na te rdzenie z silników nałożyć dodatkowe cewki to czy nie wyindukował by się tam prąd, i co by było źródłem tego prądu? czy nie pole magnetyczne magnesu stałego?
- To że indukcja zachodzi przy zmianie pola magnetycznego to oczywiste, gdyby tak nie było to można by włożyć magnes do cewki i czerpać z niej prąd. Mój filmik natomiast stawia pytanie czy można przy pomocy małych prądów sterować dużym strumieniem magnetycznym pochodzącym z magnesu stałego. Być może układ powinien wyglądać inaczej, może w uzw. I i II powinny pojawiać się przeciwstawne napięcia. Ja bym nie wykluczał takiej możliwości. To co powiedziałeś to wiemy a my szukamy tego o czym nie wiemy.
- To fajny pomysł na buty magnetyczne: wystarczy silny stały magnes połączony z elektromagnesem, który włącza się tylko na chwilę dla zniwelowania pola magnesu w momencie odrywania nogi. Nie trzeba stosować elektromagnesu pobierającego prąd bez przerwy. Podsumowując: moje tłumaczenie z obecnej prezentacji ma się nijak do filmu o przełączaniu pola. Tutaj chodzi o indukcję elektromagnetyczną, tam zaś o sterowanie strumieniem magnetycznym. Dwa różne problemy, mimo że oba dotyczą pola magnetycznego
- Aby to wszystko tak ładnie działało, przed wyłączeniem prądu trzeba trochę oddalić ten z rdzeni, który przestaje być przyciągany. Jeśli oba rdzenie będą dotykały biegunów magnesu, to przy wyłączeniu prądu strumień magnetyczny z magnesu wybierze sobie drogę tam, gdzie ma mniejszą reluktancję, czyli przez ten rdzeń, który w chwili wyłączenia lepiej przylega do jego biegunów. Decydują tutaj odległości i nierówności powierzchni na na poziomie struktury krystalicznej metalu
- Kiedy cewki podłączane są ponownie, bieguny bateryjki są zamienione i prąd płynie przez nie w przeciwnym kierunku. Wtedy też strumień magnetyczny z prawej cewki znosi się z magnesem i prawy rdzeń przestaje być przyciągany, zaś zgodny z strumieniem magnesu strumień lewej cewki powoduje przyciągnie lewego rdzenia. Po wyłączeniu prądu to lewy rdzeń tworzy dobry obwód magnetyczny i to on znowu jest przyciągany.