gas fire bedford

Dane:

O język rosyjski - lekcja - dworzec kolejowy. Czas trwania pokazu w sekundach/minutach: 1m 48s. Liczba odsłon zanotowanych 9863 na dziś.. Pomóż nam rozwijać naszserwis, może to was zaciekawi zobaczcie zobacz jeśli masz wolny czas, oraz komentarze niżej czytaj. Jak oceniacie - zerknijcie też - bo otrzymał 28 w skali 1-5.

Komentarze:


język rosyjski - lekcja - dworzec kolejowy - Кондуктор так и будет хахаха:) Ревизор, контролёр. Как их там...
- Zależy od kontekstu. W przypadku kolei: w podmiejskich EZT-ach to Kontrolior, w dalekobieżnych Prowodnik. W przypadku komunikacji miejskiej: osoba siedząca w autobusie (trolejbusie, tramwaju) - Konduktor, osoba zachodząca na przystanku dla sprawdzenia biletów - Kontrolior. Pozdrowienia z Rosji! ;-)
- takze jak i po Polsku)
- dziriżur cy coś
- A ja mam polski dosyc i najchetniej bym do Rosji wyjechal.
- To jak po Rosyjsku konduktor jest ?
- @fernandyna Tak samo jest u nas w godz. największego ruchu, albo podczas wakacji. :D "Najlepiej" w tym planie jest latem na kierunku Kazańskim podczas sezonu wakacji i +30C: większość tamtych "elektriczek" są nowe z wąskimi lufcikami i oczywiście lufciki te nie robią dobrej wentylacji. Nawet głowę wysunąć się nie da. A ludzie się nabijają jak śledzie w beczce. ;D "Fajne" jest tak jechać 2 godziny z Moskwy do działki pod Kołomną. :P
- slowo "dworzec" po rosyjsku brzmi prawie tak samo jak "дворец", ale "дворец" po polsku oznacza "pałac" :) to jest zabawne))
- @fernandyna Chodzi Ci o komfort podróży? :D W Rosji z tym jest tak samo jak w Polsce, więc jestem przyzwyczajony. Podróżując po Rosji mogę spokojnie przeprowadzić cały dzień, jadąc starym zapierniczonym "kiblem" z drzewianymi ławkami. :P Nie jest tych starych pociągów już tak aż dużo, ale jednak wydało mi się kiedyś tak ok. 7 godzin jechać. xD Dzięki kolei można zobaczyć cały kraj "od środka". Można zobaczyć jak żyją ludzie gdzieś bardzo daleko od stolicy / wielkich miast. :-)
- @fernandyna Dlaczego nie chciałbym? :P
- Zaszybiście zrobione, chociaż jest trochę polskiego akcentu. :-) Lubię język polski i polską kolej, w szczególności "elektriczki". Chciałbym pobywać w Polsce i się nią kiedyś przejechać. :D Pozdrawiam serdecznie Polaków z Rosji. :-)
- Отлично, практически нет акцента, но вот мягкие "С" и "З" Вы слишком сближаете с "Щ" и "Ж", и "Ч" всё таки надо произносить мягко, а не как "ТШ". В целом, я думаю это видео окажет существенную помощь всем изучающим русский. Так держать!
- konduktor lub prowodczik przyznam się, że spojrzałam do słownika :) fajna lekcja, choć trochę brakuje takich porad na przykład, jak kupić bilet.
- Konduktor это кондуктор или проводник. Jaka jest nagroda za rozwiązanie zagadki? :)