To was zaciekawi też.

Dane:

O Kilof 2012 - przejazd przez najwyższy most kolejowy w Polsce. Czas trwania pokazu w sekundach/minutach: 1m 58s. Liczba odsłon zanotowanych 5740 na dziś.. Pomóż nam rozwijać naszserwis, może to was zaciekawi zobaczcie zobacz jeśli masz wolny czas, oraz komentarze niżej czytaj. Jak oceniacie - zerknijcie też - bo otrzymał 9 w skali 1-5.

Komentarze:


Kilof 2012 - przejazd przez najwyższy most kolejowy w Polsce - ile metrów wysokości ma ten wiadukt{MOST}?????????????????????
- A rzeka pod tym obiektem mostowym się znajduje. Co prawda niewielka ale jest.
- Przytoczyłem słownik, wiec podaj mi link do słownika tyczącego sie nazw kolejowych, a nie link do czyjejs strony. Tez sam mogłbym ją stworzyc i uzywac nazy jaka sobie bym wymyslił. Kazdy ma do tego prawo. Co do wysokosci mostu tez sie nie zgodze. Prosze o fakty ktory jest wyzszy. Pozdrawiam
- Cóz widze ze kolega się opiera na czyjejś stronie a nie literaturze fachowej związanej z budownictwem. Więc nie wiem juz jak mam inaczej przetłumaczyc. To że potocznie sie mówi że mam wage 70kg jest fachowo niepoprawne, bo nie mam wagi lecz mase. Bo waga to przyrzad. Tu jest podobnie. To ze sie potocznie na takie budowle mostowe uzywa nazwy viadukt z jest nie do konca poprawne.
- Kolego poczytaj najpierw, a później się wypowiadaj: neurode.private(dot)pl/kolej(dot)htm miejscawp(dot)com/miejsca/mosty/nruda(dot)php
- Teraz przytoczę definicję 'mostu' wg Słownika Języka Polskiego pod red. Bogusława Dunaja. Most (znaczenie 1; 2-gie odnosi się do mostu napędowego): 'budowla inżynieryjna w postaci pomostu opartego na filarach lub wiszącego na linach, łączącego brzegi rzeki, kanału, jeziora; umożliwiająca komunikację pieszą, samochodową lub kolejową'. Wiadukt: 'rodzaj mostu nad terenem lądowym, np. nad drogą, torami kolejowymi, wąwozem'.
- Kolego pomyliłeś 2 pojęcia. MOST i WIADUKT. MOST jest gdy pod spodem przepływa rzeka. WIADUKT gdy pod spodem jest ziemia.
- Ładnie zagwizdał, ale to ani most (a wadukt), ani najwyższy w Polsce;]