serwis opon Lublin

Dane:

O Polskie koleje na początku lat 90. Czas trwania pokazu w sekundach/minutach: 6m 30s. Liczba odsłon zanotowanych 32965 na dziś.. Pomóż nam rozwijać naszserwis, może to was zaciekawi zobaczcie zobacz jeśli masz wolny czas, oraz komentarze niżej czytaj. Jak oceniacie - zerknijcie też - bo otrzymał 135 w skali 1-5.

Komentarze:


Polskie koleje na początku lat 90 - W którym roku zrezygnowano z tego ciemnego malowania wagonów?
- Piękny kawałek histori
- Jak byk widac  ze to teraz krecone
- Nie widzę jakiejś wielkiej różnicy tego, co było kiedyś, z tym, co mamy dzisiaj. Gdyby nie opis, pomyślałbym, że to nagrania współczesne.
- Gdzie ten materiał był kręcony i z którego roku pochodzi ?
- ''W Polsce jest 100 miast powyżej 10 tys. mieszkańców bez czynnego połączenia kolejowego. W Czechach jest tylko 1 takie miasto, w innych krajach naszego regionu po kilka. Największe miasto bez kolei w Polsce liczy 92 tysiące mieszkańców, na Węgrzech 19,7 tys., na Słowacji 14,8 tys - zauważa Centrum Zrównoważonego Transportu.'' za stroną Rynek kolejowy
- I tak byliśmy wtedy skansenem kolejowym, a wielu wypadkach nadal jesteśmy. W Czechosłowacji i NRD jeździły wagony motorowe na niezelektryfikowanych lokalnych trasach. U nas (linia kolejowa 356), gdy zawieszali połączenia w 2004 roku 4 wagony piętowe i Gagarin/SU45 to był codzienny widok. PKP samo doprowadziło do upadku wielu linii. 
Od czasu tego nagrania sieć kolejowa przez chorą politykę zarządców uległa znacznemu ograniczeniu. Wiele lokalnych linii kolejowych, które mogłyby funkcjonować, zostało zamkniętych. Transport drogowy w Polsce jest proporcjonalnie o wiele bardziej rozbudowany niż w innych Europejskich krajach. To co wozi się koleją w Niemczech, w Czechach czy na Słowacji, u nas wozi się ciężarówkami. Ale nadal tak zostanie, choćby przez zaporowe stawki PLK.
- gdyby nie jakość nagrania to mozna by stwierdzić że to rok 2014
- +hurtovnik32  Ale porozumienie dałoby poprawę.
- +hurtovnik32  Tak pasażera, do samolotu Lufthansy też nikt nie wsiądzie z biletem na samolot Wizzara, a za zakupy w osiedlowym warzywniaku nikt nie płaci w Tesco.
- Na początku lat 90 pociągi procentowo jeździły o wiele szybciej jak teraz żeby dorównać. tamtym czasom na CMK. Powinni jeździć 5000km/godz po co im Pendolino i250km/godz na jednym szlaku jak w wielu miejscach jest poniżej 30 .tacy są głupole w zarządzie PKP CMK JEST REMONTOWANA co 5lat a inne szlaki wogóle przez 30
- Na śląsku nie jest źle-sytuację ratują Koleje Śląskie.Fajnie się tym jeździ-tanio i dość komfortowo.Punktualność-hm no tu różnie bywa-i nie jest to aż tak często wina samej kolei.W zeszłym miesiącu co drugi dzień były informacje o samobójcach-podejrzewam że postój pociągu po takim zdarzeniu jest w stanie wywrócić do góry nogami cały dzienny plan przejazdów.
- Ja napiszę tak, w latach 90-tych kolej była o wiele bardziej punktualna i więcej było inwestycji a teraz robią tylko kilka linii i wielkie halo z tego powodu,jakby modernizowało się nie wiadomo ile linii. To co teraz jest to żenada i wstyd dla kolei i rządzących.
- Ja pierniczę to już nigdy nie wróci! :/ Przepiękny materiał !
- to byly czasy :( a ojciec mnie dla mnie i brata legitymacje za darmo na cala PL bo jest kolejarzem a teraz co :( juz nie ma tak fajnie :( i gdzie te polaczenia :( pozdro :D
- To nie przewoźnicy są problemem, ale brak jednego biletu. Gdyby każdy honorował bilety innych albo byłby wspólny to byś nie zauważył nawet tego, iż jedziesz np. Kolejami Śląskimi czy Przewozami Regionalnymi.
- i dobrze :D
- Fajny filmik z czasów kiedy pkp to było PKP i wszystko trzymało się kupy.Anie to co jest teraz,jakieś spółki,ten przewoznik lub tamten.A co to do k...nędzy obchodzi normalnego pasażera?Wiem z doświadczenia-mam miesięczny i konduktor doinformował mnie że to bilet innej firmy.Trasa ta sama,pociąg osobowy i trzech przewozników obsługujących ta trasę..I to pasażer ma wiedzieć którym ma jechać?żenada.Za czasów PKP kupowało się bilet,wsiadało i jechało spokojnie do celu.Ale jak widać ten kraj to b...l
- moi rodzice pracują w pkp, ja mam 25 lat, całe dzieciństwo przejeździłem pociągami, niewiele się zmieniło, prawie nic
- ...ale zmienily sie kolory